loading
Освітлення - порівняння типів світильників

Монтаж систем освітлення. Що про це потрібно знати?

Усі системи освітлення розділяються на високовольтні (220 В) і низьковольтні (12 В, 24 В). Наші спеціалісти мають великий досвід роботи з усіма типами освітлювального обладнання.

Високовольтне освітлення

До цієї категорії належать ті системи, що працюють від напруги 220 В. Найчастіше їх обирають для облаштування територій, що примикають до великих заміських будинків.

Для того, аби в домовласника не виникало проблем з експлуатацією системи, необхідно ретельно підходити до вибору кабелю та моделей ламп. Проектуючи освітлення, фахівці враховують ПУЭ (правила облаштування електроустановок) та інші державні будівельні норми — ДБН, ДСТУ, ГОСТ, СН, ВБН. Перетин кабелю, що з’єднує освітлювання з мережею, має бути здатним витримувати навантаження згідно із встановленими нормативами. Наприклад, мідний кабель ВВГ, який має перетин 1,5 мм квадратних міліметрів, або КВВГ з аналогічними розмірами, цілком підходять, бо вони пристосовані до використання під землею на глибини 70 см. Але перед монтажем їх обов’язково потрібно поміщати в герметичні труби, виконані з пластику чи металу. Гофровані моделі не підійдуть, адже не здатні захистити електропроводку від механічного ушкодження.

Що стосується кабелів, які прокладатимуться по фасадові будинку відкритим методом, то їх необхідно розміщувати у вологозахищених трубах або електротехнічних коробах.

Системи, що працюють на низькій напрузі

Зовсім нещодавно для створення заміських освітлювальних систем використовувалося тільки те обладнання, що працює від 220V . Але згодом на ринках з’явилися світильники з напругою 12 В. Їх головними перевагами є підвищена безпечність та економічність. Вони дають достатньо світла, витрачають небагато енергії, а в разі виходу з ладу не можуть вбити струмом людину чи домашню тварину.

Їх досить легко сховати серед рослин, тому завдяки ним ваш сад чудово виглядатиме в нічну пору доби. Також ними досить зручно оформлювати басейни або фонтани. Існують низьковольтні лампи, яким майже зовсім не може нашкодити волога. Такі моделі виконані з нержавіючих матеріалів, а деталі в них приставлені одна до одної максимально щільно. Вони не пропускають до електроніки жодної краплі води, тому ідеально підходять для підводного підсвічування. Установка низьковольтної системи — це досить проста операція, для здійснення якої необхідно лише мати особливі штекерні роз’єми. Монтаж можна виконувати ще на етапі створення газону на ділянці, під час засадження її деревами та декоративними рослинами. Низьковольтний кабель або прокладають по поверхні землі і при цьому маскують камінням, або розміщують у неглибоких (близько 400 мм) канавках.

Усі елементи, що входять в комплект, зазвичай перебувають в готовому для підключення вигляді. Для відведення потрібно мати додатково лише муфту і новий штекер.

Якісні системи освітлення від компанії «Електрик Львів»

Етапи створення освітлювальної системи:

  1. Знайомство з об’єктом, виїзд фахівців на ділянку, фотографування.
  2. Передпроектна пропозиція, створення попереднього ескізу архітектурного підсвічування.
  3. Розробка проекту системи освітлення за допомогою спеціалізованого ПО.
  4. Придбання технічного устаткування.
  5. Монтаж і налаштування освітлювальної системи.

Усі ці роботи наші фахівці виконують швидко, якісно, з дотриманням галузевих стандартів і правил безпеки. Звертайтеся, якщо вам знадобиться розробка, установка або ремонт і поточне сервісне обслуговування систем освітлення. Приймаємо заявки від клієнтів з Львова та передмістя.