loading
Електрик Львів | Послуги електрика

Що потрібно знати про електричний щиток?

Монтаж, ремонт та сервісне обслуговування електричних щитів у Львові

Електрощит — це електрообладнання, що призначене для прийому, обліку та розподілу енергії від зовнішніх мереж до будівлі. Введення цього пристрою до експлуатації виконується після прокладення до місця монтажу проводки та кабелів, що йдуть від лічильника.

Щиток виконує дуже важливі функції:

  • забезпечення захисту електрики;
  • контроль електроенергії;
  • управління ланцюгами та споживачами.

Враховуючи це, можна зробити однозначний висновок: працювати із цим приладом мають лише справжні професіонали. І ви легко знайдете вправних спеціалістів завдяки компанії «Електрик Львів».

Різновиди щитків та типова конструкція обладнання

Розрізняють накладні та вбудовані електрощити. Перша категорія призначена в перу чергу для об’єктів, до яких струм підведений за допомогою відкритого монтажу. Такі пристрої кріпляться саморізами або дюбель-цвяхами. Їх зовнішній вигляд неможна назвати достатньо естетичним.

Вбудовані моделі виглядають приємніше. Вони ідеально підходять для приміщень, де електропроводка прокладена прихованим методом. Як правило, такі щитки розміщуються в спеціальному отворі в стіні і займають досить мало місця.

Типовий електрощит складається із таких деталей:

  1. Проводи.
  2. Лічильник.
  3. Дверцята та корпус.
  4. ПЗВ і автоматичні вимикачі.
  5. DIN-рейки.

Також важливим елементом конструкції пристрою є шини N та PE. Одна з них призначена для під’єднання заземлення, а інша —  для нейтрального дроту.

Порядок установки розподільних щитів

Щоб обрати правильне місце для монтажу пристрою, необхідно врахувати його габарити, а також те, з якого матеріалу складається стіна, до котрої буде кріпитися щиток. Прилад має розташовуватися на рівні середнього людського зросту, аби його було зручно експлуатувати. Від твердості стіни залежить вибір робочого інструменту: це може бути, наприклад, штроборіз або перфоратор.

Після створення місця установки майстер готує дроти — видаляє непотрібну ізоляцію, корегує їх по довжині, якщо необхідно. Потім вмонтовує панель щита, протягує проводку та розводить її, під’єднує захисний модуль, підключає споживачів, встановлює фронтальну панель і, нарешті, вмикає подачу навантаження.

Пропонуємо якісне сервісно-ремонтне обслуговування електричних пристроїв

Бажаєте, щоб операція з установки вашого електрощита на кожному етапі повністю відповідала нормам безпеки та галузевим стандартам якості? Тоді оформіть заявку на виїзд майстра компанії «Електрик Львів»!

Ми працюємо не тільки в межах міста Лева, а й на об’єктах, що знаходяться у 10-кілометровій приміській зоні. Звертайтеся до нас кожного разу, коли вам знадобляться монтаж, ремонт або поточне сервісне обслуговування обліково-розподільного обладнання.