loading
Електрик Львів | Послуги електрика

Монтаж заземлення. Що потрібно знати?

Для чого потрібне заземлення та як правильно здійснити монтаж?

Згідно із стандартами безпеки для створення заземлення необхідно використати деталі, оброблені міддю методом гарячого цинкування або виконані з нержавіючої сталі. Завдання контуру полягає в тому, щоб відводити до ґрунту напругу при перевантаженнях в мережі. Також це пристосування може бути частиною зовнішньої системи захисту будівлі від блискавок. Компанія «Електрик Львів» якісно виконує всі роботи з облаштування захисту електромереж та електричних ланцюгів.

Якісне заземлення для ваших об’єктів

Залежно від габаритів будови, а також від її призначення, вона оснащується одним з трьох типів зовнішнього заземлення :

  1. Кільцеве. Монтується в землю на глибину 50 сантиметрів і на відстані 1 метра від фундаменту. Має форму замкненого кільця. Цей різновид пристроїв досить ефективний, але його складно установлювати.
  2. Глибинне. Встановлюється в ґрунт на велику глибину. Вважається одним з найпростіших в монтажі, але оптимально підходить для переоснащення вже наявної споруди, призначеної для захисту від блискавок.
  3. Фундаментне. Призначено для установки безпосередньо у фундамент будівлі. Для того, щоб воно працювало ефективно, необхідно заздалегідь підвести до нього відводи току.

Заземленням оснащуються не лише житлові і виробничі будівлі, але і саме електрообладнання. Зокрема, захищати зовнішнім контуром слід металеві корпуси агрегатів і їх приводів, системи освітлення, каркаси розподільних щитів, шафи з розміщеним усередині комплексом пристроїв, обмотки вимірювальних трансформаторів, корпусу кабельних муфт, сталеві оболонки дротів і кабелів, а також металеві труби, які призначаються для прокладення електропроводки.

Монтаж блискавкозахисту

Завдання громовідводу полягає в захисті людей і будівель від ударів блискавок. Вони в обов’язковому порядку встановлюються на території автозаправок, складів з ГСМ, зон відпочинку, готелів, виробничих і промислових підприємств, поблизу житлових будівель.

Попадання блискавки в споруду, усередині якої перебувають люди, може привести до трагічних наслідків. Нормативами безпеки встановлено, що будь-яка будівля, яка б не була його висота, має бути оснащена системою захисту від блискавок. Це стосується абсолютно будь-яких населених пунктів, навіть селищ.

Типова стержнева модель громовідводу складається з секцій, скріплених методом зварювання або за допомогою болтових з’єднань. Готовий металовиріб має пірамідальну форму.

Основні елементи стержневої конструкції :

  1. Контур заземлення. Складається з металевих стержнів, які забиваються в ґрунт.
  2. Відвід току. Він призначений для з’єднання із заземленням приймача блискавок. Цю функцію може виконувати так звана «щогла».
  3. Провідник заземлення. Відводить заряд блискавки до землі.
  4. Приймач блискавок. Цей сегмент є найвищою точкою споруди. Він являє собою сталевий штир, встановлений на щоглу.

Громовідвід може розміщуватися відокремлено або поєднуватися з освітлювальними опорами. Стержневі конструкції, що стоять окремо, належать до категорії пасивних систем захисту від блискавок. Це обумовлено тим, що вони перехоплюють удар виключно за рахунок фізичних законів, не роблячи яких-небудь автоматизованих дій.

Якщо вам знадобиться провести заземлення або встановити металевий громовідвід-щоглу на будівлі, чи розрахувати висоту стержня для такої конструкції, звертайтеся до фахівців компанії «Електрик Львів». Тут можна замовити якісний сервіс, монтаж та ремонт електрообладнання. Ми обслуговуємо не тільки міські будівлі, а й нерухомість, що знаходиться в передмісті — у 10-ти кілометровому радіусі навколо Львову.